Лікування стенозуючого лігаментіту

Повернемо рухливість Вашої руці

ЩО ТАКЕ СТЕНОЗУЮЧИЙ ЛІГАМЕНТИТ

Клацання і заклинювання в пальцях кисті - це перша ознака стенозуючого лігаментіта. Але багато хто не звертає на це уваги і не вважають цей симптом приводом звернутися до лікаря. А даремно! Клацання, біль і обмеження руху в кисті є першими ознаками серйозного захворювання - Хвороби Нотта (стенозуючий лігаментит).

Це хвороба, яка вражає сухожильно-зв'язковий апарат кисті. На початковій стадії хвороби людина відчуває дискомфорт при згинанні пальця, потім перешкоду в русі, потім при згинанні кисті в кулак з'являються «клацання» і заклинювання в суглобах пальців кисті. Через клацань, ця хвороба отримала іншу назву - «клацающий палець». Зачіпати ця хвороба може як один, так і кілька пальців.

Виділяють чотири стадії захворювання:
  1. Біль, періодичне замикання.
  2. Заклинювання пальця. Розгинається палець самостійно
  3. Заклинювання пальця. Розгинається палець тільки за допомогою другої руки
  4. Неможливість розігнути пальці навіть за допомогою другої руки.


СИМПТОМИ СТЕНОЗУЮЧОГО ЛІГАМЕНТИТУ

  • Відчуття клацання при згинанні або розгинанні пальця
  • Утруднення при згинанні та розгинання, відчуття заклинювання
  • Біль у підстави пальця
  • Наявність щільного утворення біля основи пальця

    ЛІКУВАННЯ СТЕНОЗУЮЧОГО ЛІГАМЕНТИТУ

    Методи лікування вибираються в залежності від ступеня хвороби.

    При 1-2 стадії застосовують блокаду з гормональними протизапальними препаратами, фізіотерапевтичне лікування. Але, як правило, консервативне лікування дає лише тимчасовий ефект і тільки затягує час. Тому єдиним і ефективним методом лікування є оперативне втручання. Операція проводиться на сухожиллях кисті руки лікарем мікрохірургії. Завдання лікаря не тільки усунути патологію і повернути рухову активність кисті, а й зберегти кровопостачання. Накладення гіпсової пов'язки після такої операції не потрібно, тому відновний період відносно невеликий.

    Операція при хворобі Нотта є ефективним способом лікування, який повертає працездатність і значно покращує якість життя пацієнта.
      У клініці дотримується порядок проведення в медустановах всіх етапів стерилізації медичних інструментів, врегульований СанПіН - Державними санітарними нормами і правилами «Дезінфекція, передстерілізаційне очищення та стерілізація медичний виробів в закладах охорони здоров'я», затвердженими наказом Міністерства охорони здоров'я від 11.08.2014 № 552.
      Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.
      Стаття має інформаційний, довідково-ознайомчий характер.
      Усі фото та відео матеріали належать їх власникам та використані виключно з метою демонстрації. Будь ласка, не використовуйте їх у комерційних цілях.
      Політика конфіденційності